Výlety po okolí a další možnosti

Vodní sporty

Našim návštěvníkům nabízíme všestranné sportovní vyžití - možnost svezení na vlastních plavidlech, skútrech, atd.

Rybaření

Samozřejmostí pro rybáře je v našem kempu možnost rybařit. V okolí našeho kempu je mnoho vhodných míst pro rybaření, kde je široká pestráda ryb. Řeka Labe nabízí pěkné a klidné prostředí k tomuto relaxačnímu sportu.

Výlety po okolí

V okolí našeho kempu je mnoho zajímavých míst, které můžete navštívit. Výlety můžete podniknout po vodě, na kole i autem, rádi Vám poradíme, kam na výlet. Zde uvádíme pár zajímavých míst.

Jezero Sandberk

Sandberk je slepé rameno Labe. Tvoří ho malé a velké jezero. Probíhá zde již několik desetiletí těžba písku. Po jezeře pravidelně pendluje loď, která vozí vytěžený písek na překladiště u silnice. Plocha jezera je asi 35 ha a stále roste. Najdete zde i několik ostrovů.

Po vplutí na jezero po levé straně je Klub vodních sportů s pláží, minirestaurací (nápoje + nanuky) a malé klubové kotvení. Na jezeře je možná plavba pouze do 5 km/h a pozor na mělčiny.


Zámek Kačina

Jde o letní reprezentační sídlo, které si nechal postavit J. R. Chotek. Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. V současné době je nabízeno 5 prohlídkových okruhů:


  • 1. Okruh - zemědělské muzeum aneb Dějiny českého venkova - historie zemědělství, potravinářských, kovo a dřevozpracujících řemesel, venkovské stavitelství aj. Od podzimu 2009 nová expozice Český a moravský venkov v proměnách staletí
  • 2. Okruh - zámecké interiéry aneb Chotkové a jejich panství Nové Dvory - dějiny rodu Chotků a jejich panství Nové Dvory, vývoj vrchnostenské správy a hospodářského řízení Chotkovských velkostatků, životní styl šlechty v 19. a 20. století
  • 3. Okruh - Chotkovská knihovna, lékárna, divadlo, galerie, skleník - venkov ve výtvarném umění, cesta k léku, zámecká oranžerie, zahrada léčivých rostlin
  • 4. Okruh - Za strašidlem Rudlou na zámek Kačina - netradiční interaktivní prohlídka s tajemnou postavou určená pro děti i dospělé v rámci projektu "Otevřte 13.komnatu"
  • 5. Okruh - Babiččiny kočárky, hračky a panenky - prohlídka kočárků a vozítek pro miminka z dob dávno i nedávno minulých

Vzdálenost cíle: cca 9 km. Více se dozvíte ZDE.

Kladruby nad Labem

Nejvýznamnější památkou je Národní hřebčín, který je nejstarším hřebčínem na světě. Je domovem ušlechtilých starokladrubských koní - jediného plemena koní, určeného pro ceremoniální účely panovnických domů.

Vzdálenost cíle: 11 km. Více se dozvíte ZDE.


Kutná Hora

Toto město, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je významná památková rezervace. Za návštěvu určitě stojí Chrám sv. Barbory, Kostnice (Sedlec), Kostel sv. Jakuba, České muzeum stříbra a mnoho dalších zajímavích budov a míst.

Vzdálenost cíle: 14,5 km. Více se dozvíte ZDE.